Tenis to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju. Ogromne zasługi w ostatnich latach mają dla jej popularyzacji takie osoby jak: Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski czy przez ostatnie kilkanaście miesięcy Iga Świątek, która jest liderką rankingu WTA. Powiemy sobie więcej w naszym tekście o turnieju tenisa dla kobiet i dlaczego warto w nim zagrać.

Kto może wziąć udział w turnieju?

Jako że jest to turniej tenisa dla kobiet, to oczywistym jest to, że mogą w nim zagrać tylko i wyłącznie panie. Swój akces można zgłosić w zależności od tego, jaki jest jego poziom oraz ranga. Oczywistym jest to, że do turnieju rangi WTA nie może wejść każdy. Dlatego właśnie są rankingi, które uprawniają dane tenisistki do tego, żeby móc w nich zagrać. Jeżeli jednak chodzi o lokalny turniej, to może w nim zagrać każdy, kto ma 2 ręce, swój sprzęt i finanse na opłacenie wpisowego. Kto wie, może będzie to przepustka do zwycięstwa?

Jakie są zasady turnieju?

Zasady turnieju są bardzo proste. Wszystkie spotkania rozgrywane są w systemie K.O, czyli przegrany odpada z turnieju. Nie ma żadnego podziału na grupy, chociaż na najwyższym poziomie jest turniej Masters, który działa trochę inaczej niż wszystkie pozostałe turnieje, ponieważ są 4-osobowe grupy. Faktem jednak jest to, że najlepszy wygrywa. W fazie głównej są rozstawienia, czyli te, które są najwyżej w rankingu grają z tymi paniami, które mają najniższy, a nawet są w turnieju, ponieważ przeszły kwalifikacje. Zdarza się jednak, że do turnieju zostanie zaproszony ktoś z tzw. dziką kartą, do czego uprawieni są organizatorzy.