Tenis kobiecy w chwili obecnej święci zdecydowanie większe triumfy w naszym kraju niż męska odmiana. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był Wojciech Fibak i długo, długo nic. Potem pojawiła się Agnieszka Radwańska, a później przyszły wielkie triumfy Igi Świątek. WTA to organizacja zrzeszająca kobiety tenis, natomiast chcąc o niej wiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jakie są najważniejsze zasady WTA?

Zasady WTA są proste. Nie ma tutaj innych zasad niż w męskim tenisie. Na przestrzeni całego sezonu odbywają się turnieje finansowe, za które otrzymuje się punkty. Tenisistki w ramach tego, w której rundzie danego turnieju się znalazły, to otrzymują określone punkty pozwalające na to, by plasować się w rankingu jak najwyżej. Przekłada się to potem na rozstawienie we wszystkich turniejach, również tym wielkoszlemowym.

Jakie są najważniejsze turnieje WTA?

Jeżeli chodzi o najważniejsze turnieje z cyklu WTA, to przede wszystkim są to: Australian Open, French Open, US Open oraz Wimbledon. Wszystkie te cztery turnieje tworzą tzw. Wielki Szlem, który jednak jest trudny do wygrania. Są to imprezy, które mają najwyższe nagrody finansowe, więc każda z pań chce być na szczycie. Są jeszcze turnieje, które mają równie wielką rangę, ale nie należą do wielkiego szlema. Są to: Indian Wells, czy też Masters, który jest zwieńczeniem sezonu i jego wyjątkowość polega na tym, że gra w nim 8 najlepszych tenisistek z całego świata.

wta co to

Jakie są najważniejsze sukcesy polskich tenisistek w ramach WTA?

W ostatnich miesiącach jesteśmy zachwyceni tym, że najlepszą tenisistką na świecie jest Iga Świątek. Ta młoda dziewczyna zachwyca cały tenisowy świat, ponieważ 2 razy z rzędu wygrała French Open i na kortach ziemnych wygrywa praktycznie wszystko co można. Miała serię 37 spotkań bez przegranej, co jest praktycznie rzeczą niespotykaną. Ponadto nie można zapomnieć o Agnieszce Radwańskiej, która grała w finale Wimbledonu i była przez chwilę nr 2 na świecie. Myśleliśmy, że po "Isi" będzie posucha, a jednak kobiecy tenis ma się dobrze, bo w obwodzie jest jeszcze Magdalena Linette. a nie brakuje młodych zdolnych polskich dziewcząt.